Žabka je zavedenou sítí prodejen potravin v Čechách, zejména pak v Praze a ve Středočeském kraji, v poslední době však expanduje i mimo tyto regiony – řadu obchodů má již v Brně, Pardubicích, Plzni nebo Táboře. Cílem a vizí jejich provozovatelů je poskytnout zákazníkům snadný a pohodlný nákup, nabídnout jim co nejširší sortiment, aby v něm vždy nalezli to, co zrovna potřebují, a zajistit tak jejich maximální spokojenost. 1. dubna 2011 se společnost Žabka, a.s. stala součástí skupiny Tesco v České republice a v říjnu téhož roku proběhla změna jejího názvu na Tesco FranchiseStores ČR, a.s.. Později, 4. ledna 2016, se právní forma společnosti změnila na Tesco FranchiseStores ČR s.r.o.,která jako samostatná společnost skupiny Tesco provozuje v České republice síť prodejen potravin Žabka. Obchody této sítě fungují ve formě franšízy, jsou tedy provozovány nezávislými podnikateli podle standardů definovaných společností Tesco FranchiseStores ČR. Síť prodejen Žabka se pořád rozrůstá, společnost proto stále hledá nové spolupracovníky, kteří by s použitím Tesco know-how a využitím síly celé skupiny poskytli svým zákazníkům ten nejpohodlnější nákup.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurenční výhody

To, co dělá Žabku Žabkou, je především šíře sortimentu, umístění prodejny v blízkosti zákazníků, vysoké nároky na kvalitu obsluhy a poskytovaných služeb a snaha přizpůsobit vždy otevírací dobu lokálním potřebám. Kromě čerstvých a trvanlivých potravin přitom obchody Žabka spotřebitelům nabízejí i širokou škálu služeb:

 • On-line nákup
  Obchodní síť prodejen Žabka a aplikace Bolt Food umožňuje nákup potravin on-line. Jedná se o první službu dovozu potravin s okamžitým doručením v České republice – vybrané zboží je doručeno do 30 minut od objednání a jeho předání probíhá bezkontaktně. Služba je zatím dostupná na území Prahy.
 • Platba složenek
  Při nákupu od 50 Kč je možné zaplatit v prodejnách Žabka i složenky, a to s nižším poplatkem než na poště. Manipulační poplatek za službu je 19,90 Kč, uhradit lze složenky do maximální výše 10 000 Kč a pouze v hotovosti.
 • Žabka point
  Ve více než 70 prodejnách Žabka je možné vyzvednout zboží objednané v některém z e-shopů, a to 7 dní v týdnu, od 6 do 23 hodin. V momentě doručení zásilky do dané prodejny obdrží zákazník informační SMS o možnosti jejího vyzvednutí, přičemž objednané zboží může zaplatit až v této prodejně (pouze v hotovosti). Další informace o této službě jsou k dispozici na zabkapoint.cz.
 • Prodej losů
  Ve všech prodejnách Žabka jsou k zakoupení výherní losy.
 • Dobíjení mobilu
  Ve všech prodejnách Žabka si mohou zákazníci dobít kredit do svého mobilu.
 • Výběr hotovosti
  Ve všech prodejnách Žabka si zákazník může vybrat hotovost až do výše 1500 Kč. Výběr je možné uskutečnit pouze k nákupu v minimální výši 300 Kč, pak stačí při placení nákupu platební kartou požádat o vydání hotovosti.
 • Bezkontaktní platby
  Všechny prodejny Žabka umožňují placení s použitím bezkontaktní platební karty.
 • PaySafeCard, Opencall
  Síť prodejen Žabka nabízí prostředky pro bezpečnou úhradu vybraných služeb a zboží přes internet. Díky nim už nemusí zákazník při on-line nákupu uvádět osobní informace nebo údaje o bance či platební kartě, ale může zaplatit bez účtu nebo vlastní platební karty. Kupóny lze zakoupit ve všech prodejnách Žabka.
 • Prodej léčiv 
  Poslední novinkou sítě Žabka je její vlastní „lékárna“: ve vybraných provozovnách Žabky si může zákazník koupit základní volně prodejné léky.

Spolupracující velkoobchody

Jako velkoobchodní dodavatel spolupracuje se sítí prodejen Žabka společnost Iceland.

Marketingové a další aktivity

V současnosti probíhá kampaň na vyhledávání vhodných prostor pro nové obchody.  Za loňský rok otevřela Žabka 17 nových obchodů, jen za měsíc únor 2021 další čtyři.

Klíčové osoby

Radim Lunda,

generální manažer pro obchodní síť provozoven Žabka

Radim Lunda (45) je ve své roli zodpovědný za řízení celé franšízové sítě Žabka. Během své profesní kariéry působil na různých provozních pozicích ve společnosti Tesco, kde postupně zastával místo ředitele hypermarketu, ředitele provozoven malých formátů a oblastního manažera pro malé formáty. Radim Lunda vystudoval střední průmyslovou školu kožařskou, k potravinám se dostal později v podobě působení na různých pozicích ve firmě zabývající se výrobou uzenin a lahůdek. V maloobchodě pracuje více než 18 let.  Ve volném čase se věnuje rodině a koníčkům, zejména rybaření.

 

 

Kontaktujte:

Centrála Tesco FranchiseStores ČR s.r.o.
Vršovická 1527/68b
100 00 Praha 10
info@izabka.cz
+420 731 672 019
www.izabka.cz