Samoška News je pravidelný elektronický newsletter, který vám jednou měsíčně přináší přímo do e-mailové schránky souhrn aktuálních informací z tradičního trhu i příprav kongresu Samoška, a to v praktickém HTML formátu. Pro jeho odběr se můžete registrovat zde

 

ZPRÁVY Z TRADIČNÍHO TRHU

 
SAMOŠKA ZPRÁVY
 ČEŠTÍ OBCHODNÍCI DRŽÍ PRODEJNY, I KDYŽ JSOU ZTRÁTOVÉ
Na českém trhu je podle průzkumu Asociace českého tradičního obchodu
16,5 % nezávislých ztrátových prodejen, především pak na venkově. Přesto tyto prodejny i navzdory ztrátě čeští obchodníci dále udržují a provozují. 
CO DALŠÍHO PRŮZKUM ODHALIL?
 
   JSOU VIETNAMSKÉ VEČERKY NEJVĚTŠÍM ŘETĚZCEM NA TRHU?
Neformální maloobchodní řetězec složený z vietnamských večerek a dalších prodejen je prý největší mezi tuzemskými retailery. ČTK to v rozhovoru řekl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) Tomáš Prouza. Podle odhadů SOCR ČR může ovládat až pětinu trhu. 
PROBLEMATICKÉ ODVODY A POKUTY
 
   MARKÉTA HRUBEŠOVÁ JE TVÁŘÍ SÍTĚ PRAMEN
Česká síť obchodů s potravinami Pramen CZ začala spolupracovat se známou herečkou, moderátorkou a nadšenou kuchařkou Markétou Hrubešovou. Je to vůbec poprvé v historii tradičního trhu, kdy známá osobnost propůjčuje svoji tvář síti prodejen s potravinami tuzemského původu. 
PLÁNOVANÉ AKTIVITY
 
   

DAILY FRESH FOODS MÁ DVA NOVÉ OBCHODY
Společnost vietnamských investorů Daily Fresh Foods, provozovatel sítě prodejen Daily Fresh Foods, na začátku září otevřela dvě nové, vlastní prodejny. Vedle nich sdružuje dalších dvacet franšízových obchodů pod názvem Daily Fresh Stores. 
E-SHOP A DALŠÍ RŮST PRODEJEN
 
   COOP SOUTĚŽÍ O ZAJÍMAVÉ CENY
Skupina Coop a agentura Delex připravily pro zákazníky západočeského regionu soutěž. Stačí, aby zákazník v daném období nakoupil za 200 korun v prodejnách Coop Konzum nebo Coop Jednota a je ve hře o hlavní ceny a dalších 60 menších výher. 
JAK SE MOHOU ZÁKAZNÍCI ZAPOJIT?
 
   ON-LINE SLUŽBA JE UŽ V CELÉ SÍTI KONZUMU, OBCHODNÍHO DRUŽSTVA V ÚSTÍ NAD ORLICÍ
Služba on-line nakupování potravin je už ve všech prodejnách Konzumu, obchodního družstva v Ústí nad Orlicí. Takzvaný Coop-Box představuje internetový obchod s více než 4500 položkami, kde lze jednoduše objednat a vyzvednout si nákup ve výdejním místě.
 
VÝHODY COOP-BOXU
 
    
PROFIL PRODEJNY
 FEBIO OCHUTNEJTE REGION: TO NEJLEPŠÍ Z OKOLÍ  
V historickém podloubí jičínského Valdštejnova náměstí najdete obchod, ve kterém můžete „ochutnat region“. Vybrané lahůdky, tradiční regionální potraviny od několika desítek dodavatelů, tu nabízejí zákazníkům poměrně nevšední zážitek. Ochutnávku toho, co obvykle v poněkud standardizované nabídce velkých řetězců zkrátka nenajdou. 
REPORTÁŽ Z PRODEJNY
 
    
PROFIL SÍTĚ
 JAVOR ZAŠTIŤUJE NA 1900 PRODEJEN A GASTRO ZAŘÍZENÍ
Obchodní aliance Javor sdružuje především maloobchodní prodejny s potravinami, které představují zhruba 90 % jejího celkového obratu, jejími členy jsou však i gastro zařízení, čerpací stanice, trafiky a další specializované prodejny. Svým členům nabízí Obchodní aliance Javor prostřednictvím společnosti ProVektor nejen běžný servis nákupní aliance, ale i řadu specifických služeb, které obchodníkům pomáhají v každodenní práci. 
KONKURENČNÍ VÝHODY
 
    
KONGRES SAMOŠKA
 21.–22. 1. 2020 – OLOMOUC
O OBCHODĚ JAKO CENTRU DĚNÍ V OBCI NEJEN S LADISLAVEM ŠPAČKEM
V plném proudu jsou už přípravy lednového kongresu Samoška v Olomouci. Nepropásněte toto jedinečné setkání zástupců maloobchodních sítí, jednotlivých majitelů prodejen a jejich dodavatelů.
 
Tradiční obchod zažívá těžké časy. Je proto potřeba nabít se pozitivní energií. Inspirativní program kongresu otevře téma obchodu jako centra komunity v obci. Mimo jiné vystoupí i oblíbený mistr etikety Ladislav Špaček, který bude hovořit o prodejně jako místu, kam se zákazník rád vrací. Rad, jak komunikovat se zákazníky, aby byl váš obchod jejich volbou, není nikdy dost a právě přístup k nakupujícím může být vaší největší konkurenční výhodou.


   
   
WEB
REFERENCE
  
ZŮSTAŇTE S NÁMI V KONTAKTU
  

Jana Medenica,
projektová manažerka
Samoška News přináší jednou měsíčně nejdůležitější zprávy z tradičního trhu. Je u vás něco nového? Máte nápad na zajímavé téma kongresu Samoška? Dejte mi o tom vědět. Máte kolegu, kterého informace mohou zajímat? Doporučte nás. 


Samoskaweb.cz Facebook
E-MAIL
WEB
FACEBOOK
  

Pavel Kotrbáček,
group sales manager
Máte zájem inzerovat v Samoška News, v Ozvěnách Samošky nebo se stát partnerem kongresu Samoška? Kontaktujte mě!


E-MAIL
WEB
LINKEDIN
 
 
PARTNEŘI PROJEKTU
 


   


   


    
SAMOŠKA JE 360° MÉDIEM SKUPINY

Atoz retail


Toto obchodní sdělení je rozesíláno společností Atoz Marketing Services, spol. s r. o.
Proč jsem dostal/a tento e-mail? Tento e-mail byl odeslán na adresu jana.medenica@atoz.cz.
Pro odhlášení z odběru obchodních sdělení Samoška news klikněte zde.