Kořeny společnosti Freudenberg sahají do roku 1849, kdy Carl Johann Freudenberg převzal koželužnu v německém Weinheimu. Díky vysoké kvalitě zde vyráběného zboží se rychle rozšiřovala, až se stala jednou z největších v Evropě. Freudenberg a jeho firma prokázali své podnikatelské schopnosti instinktivním citem pro potřeby zákazníka a schopností vyrábět inovativní a pokrokové výrobky.

První použití nově vyvinuté netkané textilie na hadr na okna firmou Freudenberg položilo základní kámen značky Vileda. Dnes je za globální aktivity značky Vileda zodpovědná společnost Freudenberg Home and Cleaning Solutions GmbH (FHCS), která je dceřinou společností skupiny Freudenberg Group.

Nejmodernější inovace a technologie, to je síla definující značku Vileda. Její výzkumné a vývojové týmy se již více než 70 let soustřeďují výhradně na úklidové pomocníky pro domácnost.

Produkty pod značkou Vileda jsou dnes k dostání ve více než 50 zemích světa. V zemích, jako je Německo, Španělsko či Itálie, je tato značka standardem v segmentu domácích potřeb. Vileda těží ze své silné historické pozice a je vnímána jako lídr v kategorii péče o domácnost. Spotřebitelé mají k Viledě a jejím produktům velkou důvěru – zákazníci společnosti ví, že se můžou spolehnout na odolnost a dlouhou životnost.

Výrobky značky Vileda splňují ergonomické požadavky a velmi dobře jsou vnímány i co se týká jejich samotného designu, za což jim byly uděleny různé ceny. V České republice značka Vileda získala ocenění Superbrands pro rok 2021 a tím obhájila toto ocenění již po osmé v řadě. Vybrané produkty Vileda již několik let po sobě vyhrávají ocenění „Volba spotřebitelů“ za nejlepší produkty ve své kategorii, a to díky své funkčnosti a praktičnosti.

Základem dlouhodobě orientovaného podnikání značky Vileda je přístup k udržitelnosti. Její výrobky jsou známé svou trvanlivostí, pratelností, účinností a ergonomií. Vileda věnuje velkou pozornost získávání surovin i tomu, jak jsou její výrobky vyráběny, distribuovány, používány a likvidovány. V roce 2021 spustila Vileda globální iniciativu LOVE IT CLEAN, díky které komunikuje své zásady ohledně udržitelnosti i směrem k partnerům a zákazníkům.

           

Kontaktujte:

Freudenberg Home and Cleaning Solutions s.r.o.
Na Královce 4
101 00 Praha 10
Czech Republic

e-mail: vileda@ergotep.cz
tel.: 800 140 770
www.vileda.cz