Maloobchodní síť Qanto Market provozuje společnost Astur & Qanto. Ta na český trh vstoupila v roce 1993 jako malá rodinná firma, za více než čtvrt století své existence se však vypracovala na jednoho z předních českých velkoobchodních dodavatelů –  zaměstnává více než 600 lidí a její roční obrat přesahuje 2 miliardy Kč. Svůj první market otevřela společnost v roce 1997 ve Svitavách, v současné době provozuje 30 maloobchodních prodejen převážně v regionu východních Čech a další by měly postupně přibývat. Zatím největším obchodem této sítě je supermarket Letohrad, který byl otevřen v roce 2005.

Konkurenční výhody

   • Pestrý a přehledný sortiment zejména od českých dodavatelů, s důrazem na lokální výrobce a kvalitu (nabídka více než 5000 položek v marketech, zhruba 8000 v supermarketech).
   • Snadná orientace v prodejně a jejím sortimentu, čistota, příjemné prostředí s hudbou a správné vystavení produktů v regálech. V každé prodejně je masný úsek, některé mají i pec na dopékání pečiva či vitrínu se zákusky.
   • Platba kreditní kartou (i bezkontaktně), příjem stravenek, Cash Back, možnost úschovy osobních věcí do uzamykatelných skříněk u vchodu do prodejny, automat na kávu.
   • V marketech s terminálem Sazka možnost dobíjení kreditu mobilních operátorů.
   • Kreativní dětský koutek (v některých supermarketech).

Spolupracující velkoobchod

Do své maloobchodní sítě dodává Astur & Qanto zboží především prostřednictvím svého velkoobchodu. Ten má v současné době 6 poboček – ve Svitavách, Českých Budějovicích, Vrchlabí, Ostravě, Jeseníku a Krnově – a zásobuje všechny regiony České republiky. V nabídce má více než 10 000 položek především z kategorie potravin, alkoholických i nealkoholických nápojů, tabákových výrobků a drogistického zboží.

Privátní značky

Pro svůj maloobchod i velkoobchod vytvořila společnost Astur & Qanto novou intuitivní privátní značku Nakup, která má aktuálně kolem 60 položek a bude se dále rozvíjet a její sortiment rozšiřovat. V současné době zahrnuje řadu lihovin jako tuzemák, vodku, griotku či peprmintku, ale i pochoutkové saláty, pomazánky, utopence nebo toaletní papír či sáčky a pytle do koše.

Marketing

 • Letákové akce: V současnosti mají týdenní periodicitu s platností od čtvrtka do středy. Letáky jsou distribuovány přímo do schránek domácností v okolí jednotlivých Qanto marketů. Prostřednictvím internetových stránek společnosti je možné sledovat tyto akce i elektronicky. Různé akce i nové produkty také pravidelně zveřejňuje na Instagramu a Facebooku.

Distribuční sklad

V současné době se dokončují poslední úpravy na novém moderním distribučním skladě ve Svitavách na ulici Pražská. Ten by měl být v provozu od dubna 2020. Sklad má rozlohu přes 10 000 m² a je vybaven moderními technologiemi, které přispějí nejen k rychlejší a bezchybné distribuci zboží k zákazníkovi, ale i k vyšší produktivitě práce a v neposlední řadě ke zlepšení pracovního prostředí zaměstnanců. Součástí této plochy jsou i prostorné chladící a mrazící jednotky. Celková kapacita skladu je přes 10 000 palet.

 

Další akce a aktivity

   • Každoroční reprezentační ples, jehož výtěžek jde na charitu. Letos se konal již po dvaadvacáté.
   • Qanto Cup – mezinárodní turnaj mužů, žen a veteránů v malé kopané. Letošní, už ročník proběhne poslední červnový víkend, tedy 27. 6. až 28. 6. 2020 ve Svitavách. Na návštěvníky jako vždy čeká i řada doprovodných akcí a bohatý kulturní program.
   • Do všech svých podnikatelských činností se společnost snaží zahrnovat ochranu životního prostředí:
   • Na marketech stáhla z prodeje běžné plastové tašky a nahradila je textilními, papírovými či BIO taškami.
   • Efektivně využívá vlastní prostředky, nákladní automobily a přírodní zdroje, které má k dispozici.
   • Třídí odpad.
   • Recykluje některé obalové materiály a papír z administrativní činnosti.
   • Podporuje produkty ekologického zemědělství.

Klíčové osoby:

Stanislav Vodička starší
Po dvacetileté praxi v Jednotě Svitavy začal v roce 1991 podnikat jako fyzická osoba, v roce 1993 založil firmu Qanto. Od začátku jeho vizí bylo: spokojený zákazník, loajální zaměstnanci a úspěšná firma. S radostí říká, že se mu to daří.

Stanislav Vodička mladší
Vystudoval informatiku na Střední škole aplikované kybernetiky. Už na druhém stupni základní školy chodil o prázdninách na brigády k rodičům do firmy. Zpočátku jako závozník, skladník, později jako řidič na rozvoz zboží. Po dokončení studií nastoupil do společnosti na pozici obchodního zástupce. Postupně prošel téměř všemi pracovními posty.

Martin Vodička
Od 15 let pomáhal rodičům ve skladě a v pultové prodejně. Po vystudování střední obchodní školy vedl velkoobchodní sklad a supermarket. Vybudoval maloobchodní síť a věnuje se jejímu řízení a rozšiřování. Má rád aktivní sporty, propadl hře o 64 polích a už 22 let organizuje největší fotbalový turnaj v ČR.

Věra Vodičková
Vystudovala SZŠ, obor dětská sestra. Do roku 1993 pracovala pro nemocnici ve Svitavách. V průběhu roku 1993 nastoupila do rodinné firmy, kde prošla všemi pozicemi od uklízečky, fakturantky, skladnice a účetní až po řidičku dodávky i nákladního auta. Dnes se věnuje především controllingu.

Kontaktujte:
Astur & Qanto s.r.o.
Bubenská 943/8a, Holešovice,
Praha 7, 170 00
Tel.: 461 530 222
www.qanto.cz